10 آوریل 2020
آوریل 10, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 دیدگاه

اقدامات قبل از جراحی بینی

برای داشتن یک نتیجه رضایت بخش و قابل قبول در جراحی زیبایی بینی به جز انتخاب یک جراح بینی مجرب و ماهر، خود بیمار نیز میتواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند. این نقش مهم در اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های پس از آن نمایان می شود. در ادامه به برخی از مراقبت ها واقدامات قبل از جراحی بینی می پردازیم.

مراقبت ها و اقدامات قبل از جراحی بینی
با توجه به اینکه مصرف نوشیدنی های الکل دار و کشیدن سیگار باعث به وجود آمدن اختلال در اکسیژن رسانی خون می شود بنابراین فردی که قصد انجام عمل زیبایی بینی خود را دارد باید تا دو هفته قبل از رسیدن موعد عمل بینی مصرف موارد ذکر شده را کنار گذاشته و از آن ها پرهیز کند.
علاوه بر این با توجه به این که سیگار و مشروبات الکلی روند بهبودی زخم ها را کند کرده و ترمیم بخیه ها را دچار مشکل می کند لذا مصرف آن ها تا پایان بهبودی بیمار توصیه نمی شود.
برخی داروها مانند آسپرین و بروفن که موجب اختلال در انعقاد خون می شوند نباید از دو هفته قبل عمل جراحی بینی مصرف شوند چرا که امکان خونریزی طی جراحی بینی را بیشتر می کنند.
توصیه اکید می شود بیمار در شب قبل از عمل جراحی بینی خود شام سبک میل کرده و تا 8 ساعت قبل از شروع عمل بینی از خوردن و آشامیدن مواد غذایی پرهیز کند. علت این امر آن است که در حین جراحی بینی، معده فردخالی باشد و از احتمال برگشت محتویات معده به مجراهای تنفسی جلوگیری شود.

دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتنداز:
فردی که خواستار عمل جراحی بینی خود است باید تمامی آزمایشات لازم قبل از عمل بینی خود را به طور کامل انجام داده ( برای بانوان تست بارداری نیز لازم است ) و پاسخ آزمایشات را در روز جراحی بینی به همراه داشته باشد و آن ها را در اختیار جراح زیبایی بینی خود قرار دهد.
توجه داشته باشید که جراح بینی باید از سوابق بیماری و حساسیت های دارویی بیمار مطلع باشد پس چنانچه دچار بیماری خاصی هستید یا داروی خاصی مصرف می کنید پزشک خود را در جریان گذاشته و شرح کاملی از موارد این چنینی به ایشان بدهید تا خدایی نکرده دچار مشکل نشوید.
اگر قبل از عمل جراحی بینی دچار سرماخوردگی شدید باید روز جراحی بینی خود را به تعویق بی اندازید.
در روز جراحی بینی، صورت بانوان باید فاقد هر گونه آرایش بوده و صورت آقایان نیز باید اصلاح شده و بدون ریش و سبیل باشد.
شخص متقاضی عمل بینی باید حتما یک نفر را به عنوان همراه با خود بیاورد و از نیم ساعت قبل از شروع جراحی بینی در کلینیک حضور داشته باشد.
بهتر است لباسی که در روز عمل بینی به تن می کنید، لباسی راحت باشد که به هنگام عوض کردن آن پس از جراحی بینی دچار مشکل نگردید.
با توجه به اینکه پس از عمل بینی تا یک هفته امکان استحمام برای شخص وجود ندارد لذا بهتر است روز قبل از جراحی بینی استحمام کامل داشته باشد.