باهوش‌ترین حیوانات روی زمین را بشناسید

حتما درباره هوش برخی حیوانات شنیده اید.

در این مطلب با بعضی از باهوش‌ترین موجودات حیوانات آشنا می‌شوید.

شامپانزه

۹۹درصد دی‌ان‌ای شامپانزه‌ها با انسان مشترک است، جای تعجب نیست که این موجودات هوش بالایی داشته باشند.

سلسله مراتب اجتماعی آن‌ها بسیار شبیه به انسان‌ها است و توانایی یادگیری و ارتباط برقرار کردن با زبان اشاره را دارند.

برخی از این گونه‌ها ممکن است مثل ما صاف راه بروندسن باروری آن‌ها هم درست مثل انسان، در ماده‌ها ۱۳ سالگی و در نر‌ها ۱۶ سالگی است.

دلفین پوزه‌بطری

دلفین‌ها به عنوان دومین موجودات باهوش معرفی شده اند. هر یک از آن‌ها امضای صوتی منحصربه‌فردی دارند. این ویژگی به دلفین‌ها اجازه می‌دهد جفت خود را در گروه بزرگی از دلفین‌ها پیدا کنند.

هر دلفین سوت مخصوصی دارد که بقیه می‌توانند آن را برای برقراری ارتباط با دلفین‌ خاصی که می‌خواهند به آن نزدیک شوند، تقلید کنند.

یعنی معادل دلفینی این است که بگوییم «علی می‌خوام باهات صحبت کنم.» همچنین دلفین‌ها خودشان را با قایق ماهیگیران هماهنگ می‌کنند تا ماهی‌ها را به دام بیندازند.

طوطی خاکستری آفریقایی یا کاسکو

طوطی‌های خاکستری آفریقایی سطحی از درک منطقی را دارند که بیشتر پرندگان ندارند. این پرندگان استعداد زیادی در شمارش و در بیان کردن احساساتشان دارند.

از آنجا که آن‌ها یک گونه پیچیده و بسیار حساس هستند، کارشناسان توصیه می‌کنند فقط کسانی که آموزش دیده اند، از آن‌ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند.

موش‌ها

این جوندگان کاملا خودآگاه هستند، نقاط حساسی روی بدنشان دارند و حتی می‌توانند خواب ببینند. برخی از آن‌ها در جایگاه حیوان خانگی بسیار اجتماعی هستند و دوست دارند در کنار انسان‌ها باشند.

کلاغ‌ها

کلاغ ها می‌توانند راه حل مسائل پیچیده را پیدا کنند و حتی چهره انسان‌های متفاوت را تشخیص دهند.