11 فوریه 2020
فوریه 11, 2020

تزريق چربي

0 دیدگاه

تزريق چربي

تزريق چربي : بدیهی است با افزایش سن ، حجم چهره که جزو مهم ترین پارامترها در شادابی و جوانی پوست می باشد ، کاهش یافته و همچنین بخش هایی از صورت دستخوش از دست دادن چربی و کلاژن می شوند و به این ترتیب پوست صورت ، شل شده و ظاهر فرد خسته به نظر می رسد. ( جوانسازی پوست )

خوشبختانه امروزه راه های متعددی جهت بازگرداندن حجم از دست رفته صورت و جوانسازی چهره وجود دارد که تزريق چربي از رایج ترین و بی خطر ترین آن ها می باشد ؛ تا جایی که سالانه هزاران نفر تحت عمل تزریق چربی به صورت قرار می گیرند و از نتایج آن نیز بسیار راضی هستند.
مکانیزم تزريق چربي

در تزریق چربی یا لیپوترانسفر اقدام به استخراج سلول های چربی از نواحی شکم و پهلوی بیمار ، صورت می گیرد.

سپس سلول های زنده چربی در دستگاه هایی مخصوص به نام سانتریفیوژ ، جداسازی و تلخیص می شود.

از چربی خالص به دست آمده ، به عنوان نوعی فیلر بیولوژیک استفاده می شود و از آن به منظور حجم دهی به صورت یا بخش هایی از بدن ، کاهش چین و چروک ، جوانسازی صورت ، کاهش اسکار آکنه و رفع نقایص پوستی ؛ در صورت و نواحی مختلف بدن بهره برداری می شود.

تزريق چربي
نتایج تزريق چربي

از آن جا که ماده تزریق شونده در عمل تزریق چربی از بدن خود فرد گرفته می شود ؛ پس از تزریق ، امکان جذب چربی توسط بدن وجود خواهد داشت و به مرور ، بخشی از آن توسط بدن جذب شده و تقریبا 70 – 30 درصد از چربی تزریقی در ناحیه مورد نظر باقی خواهد ماند.
ماندگاری تزريق چربي

به طور کلی می توان اذعان داشت که تزریق چربی ، در قیاس با فیلرهای قابل جذب ؛ دارای نتایجی طولانی مدت و با ماندگاری بالا می باشد.

لازم به ذکر است که به منظور افزایش میزان ماندگاری نتایج تزریق می توان سلول های چربی را با PRP مخلوط کرده و پس از آن در موضع مورد نظر ، تزریق نمود.

توجه داشته باشید که به منظور افزایش ماندگاری نتایج تزریق چربی می بایست فرآیند تزریق را در چند مرحله و با فواصل زمانی مشخصی ، تکرار نمود.
آیا پس از تزريق چربي امکان جابجایی چربی در زیر پوست وجود دارد ؟

خیر ؛ چربی پس از تزریق ، در محل مورد نظر بافت سازی کرده و با بافت پوست پیوند می خورد ؛ به نحوی که گویی بخشی از بافت بدن است.

از این رو به جرأت می توان گفت که چربی تزریق شده ، به هیچ وجه در صورت یا دیگر مواضع بدن ؛ جابجا نخواهد شد.