10 فوریه 2020
فوریه 10, 2020

جراحي بيني گوشتي

0 دیدگاه

جراحي بيني گوشتي

جراحي بيني گوشتي : بینی گوشتی نوعی بینی است که دارای پوستی ضخیم بوده و غضروف هایی ضعیف دارد. بینی های گوشتی ، معمولا منافذی باز دارند و دارای غدد سبابه فراوانی هستند تا جایی که با ایجاد فشار دست بر روی پوست این نوع از بینی ها ترشحاتی سفید رنگ از آن خارج می گردد. ( متخصص جراحی زیبایی بینی )

نحوه جراحي بيني گوشتي

به طور کلی به دلیل اینکه غضروف ها و استخوان های تشکیل دهنده ساختمان بینی های گوشتی بسیار نازک و ضعیف است و استحکام کافی ندارد قاعدتا نوک این نوع از بینی ها در قیاس با بینی های استخوانی از بافتی گوشتی تر برخوردار است ؛ لذا نمی توان طی جراحی بینی ، تغییرات وسیعی در بینی های گوشتی لحاظ کرد.

به همین علت ، امروزه برای جراحی بینی های گوشتی از تکنیک تقویت غضروف های بینی بهره گرفته می شود و برخلاف گذشته که برای کوچک کردن این بینی ها از غضروف آن ها کاسته می شد ، در حال حاضر با گرافت گذاری اقدام به جراحی بینی های گوشتی می کنند.

منظور از گرافت گذاری در جراحي بيني گوشتي، برداشت غضروف از تیغه بینی یا سایر اندام های بدن خود فرد ؛ نظیر گوش و دنده که در اصطلاح به آن اتوگرافت گفته می شود و قرار دهی آن در بینی می باشد.

تزریق آمپول کورتون بعد از جراحي بيني گوشتي

به دلیل ضخامت پوست بینی های گوشتی ؛ در حالت کلی پس از جراحی این بینی ها میزان تورم ناشی از عمل ، بیشتر از بینی های استخوانی بوده و مدت زمان لازم برای فروکش کردن ورم این نوع از بینی ها نیز بیشتر از بینی های استخوانی می باشد.

همچنین توجه داشته باشید که رفع تورم بینی های گوشتی به میزان ایرادات بینی و ویژگی های بدن هر فرد بستگی دارد ، از این رو از بین رفتن کامل تورم بینی در افراد مختلف ، متغیر می باشد.

لازم به ذکر است که کاهش تورم بینی ، تقریبا فرآیند مشخصی دارد و چنانچه پس از 6 ماه هنوز فرد با میزان قابل توجهی از تورم روبرو باشد می توان در صورت صلاحدید پزشک ، آمپول کورتون تزریق کرد.

ناگفته نماند که در بینی های گوشتی امکان مواجهه با بافت اضافی وجود دارد ، بنابراین چنانچه جراح بینی تشخیص دهد که بینی فرد در معرض پیدایش بافت اضافی قرار دارد ؛ می تواند از هفته دوم پس از عمل بینی ، برای بیمار کورتون تزریق نماید و به صورت هر دو هفته یکبار آن را تکرار کند.

به طور کلی ممکن است افراد با بینی های گوشتی ، به ۳ الی ۴ بار تزریق کورتون نیاز داشته باشند.

نگران تزریق کورتون نباشید ، چرا که به صورت موضعی تزریق می گردد و عوارض حادی به دنبال ندارد.

نتیجه جراحي بيني گوشتي

لازم به ذکر است که نتیجه به دست آمده از جراحی بینی های گوشتی ، ممکن است نتیجه دلخواه نباشد ؛ زیرا پوست ضخیم این نوع از بینی ها اجازه نمی دهد هنر جراح بینی به خوبی نمایان گردد.

همانطور که پیشتر نیز اشاره نمودیم ، ورم بینی های گوشتی پس از جراحی بینی گاهی یک الی دو سال به طول می انجامد و از این رو نمی توان به سرعت شاهد ماحصل جراحی بود.

ضمنا توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید توقع دستیابی به مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی را از جراحی بینی های گوشتی داشت ، زیرا ویژگی های آن مانع ایجاد تغییرات وسیع بر روی بینی خواهد بود.