07 مارس 2020
مارس 7, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : عوامل و فاکتور های مختلفی هستند که در نتیجه جراحی بینی تاثیرگذار بوده و از اهمیت بالایی برخودارند. اما پوست بینی و میزان ضخامت آن یکی از مهم ترین عواملی هستند که در نتیجه و فرم نهایی بینی تاثیرگذارند. در واقع این ویژگی ( میزان ضخامت پوست ) باعث شده تا بینی ها به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی شوند. اما بینی های استخوانی به دلیل برخورداری از پوست نازک ایده آل ترین بینی برای عمل بوده و در اغلب موارد افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند ، نتیجه دلخواه و مطلوبی از جراحی بینی کسب می کنند. ( جراح بینی بندر عباس )

ویژگی های بینی استخوانی
همانطور که گفته شد بینی استخوانی پوست نازکی داشته و استخوان آن از استحکام بالایی برخوردار است. به همین دلیل جراح بینی قدرت مانور بیشتری داشته و می تواند بینی استخوانی را به انواع مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی درآورد تا بهترین نتایج برای آن ها حاصل شود.

معمولا بینی های استخوانی در ناحیه پل بینی دارای قوز و برآمدگی بوده که با جراحی به راحتی قابل اصلاح هستند. البته قوز تنها مختص بینی استخوانی نیست اما در این بینی شایع تر است. در واقع ممکن است بینی قوز دار باشد اما به دلیل ضخیم بودن پوست آن ، در دسته بینی های گوشتی قرار بگیرد.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی
به طبع بارز ترین تفاوت بینی گوشتی و استخوانی میزان ضخامت پوست آن هاست. هر چه پوست بینی استخوانی نازک تر است ، بینی گوشتی از پوست ضخیم تری برخوردار می باشد.
غضروف بینی گوشتی ضعیف بوده ولی استخوان بینی استخوانی مستحکم است.
بینی های گوشتی تنها به صورت طبیعی عمل می شوند ، چرا که به دلیل ضخامت پوستشان ، تغییرات ایجاد شده چندان قابل مشاهده نیست.
معمولا برای جراحی بینی گوشتی غضروف گذاری شده و با تقویت آن از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری به عمل می آید.
جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی

سن مناسب برای جراحی بینی استخوانی
انجام جراحی بینی محدودیت سنی ندارد اما توصیه می شود در خانم ها از سن 17 سال به بالا و در آقایان از 18 سالگی انجام شود که رشد استخوان بینی به اتمام رسیده باشد.

هزینه جراحی بینی استخوانی
هزینه های جراحی بینی استخوانی به فاکتور های مختلفی همچون دستمزد جراح ، میزان ایرادات بینی و سایر هزینه های جانبی بستگی دارد ، به همین دلیل برای محاسبه هزینه نهایی ابتدا باید بینی توسط جراح معاینه شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت مشاوره با مطب خانم دکتر فائقه بنار تماس حاصل فرمایید.