07 مارس 2020
مارس 7, 2020

جراحی بینی باز

0 دیدگاه

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : بینی نه تنها به دلیل اینکه تاثیر زیادی بر زیبایی افراد دارد که به دلیل تاثیر زیاد آن بر سلامت افراد و تنفس آن ها بسیار حائز اهمیت است.

به همین دلیل می توان گفت که جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود که: ( جراح بینی بابل )

جراحی درمانی بینی به منظور برطرف کردن مشکلاتی همچون انحراف، پولیپ و غیره که در سلامت تنفس فرد مشکل ایجاد کرده اند انجام می گیرد.
جراحی زیبایی بینی با هدف برطرف کردن ایراداتی که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده و به این ترتیب از زیبایی فرد کاسته اند انجام می شود.
از جمله ایرادات ظاهری بینی می توان به قوز بینی، غیر قرینه بودن سوراخ های بینی، کجی بینی و غیره اشاره کرد.

جراحی بینی باز

روش های جراحی بینی
برای اینکه جراح بینی بتواند مشکلات ظاهری بینی یا مشکلات موجود در عملکرد تنفسی بینی را برطرف کند لازم است تا به ساختار آن دسترسی داشته باشد.

به همین منظور ابتدا بیمار توسط تکنسین اتاق عمل بیهوش شده و سپس جراح بینی با استفاده از یکسری ابزارهای مخصوص که کاملاً استریل هستند اقدام به ایجاد تعدادی برش بر روی بینی می نماید.

ایجاد برش ضروری است زیرا تنها در این صورت است که می توان به غضروف ها و استخوان های بینی دست پیدا کرده، مشکلات آن ها را رفع کرد و صیقل داد.

محل ایجاد برش ها تعیین کننده روش جراحی بینی است که به دو نوع زیر تقسیم می شود:
جراحی بینی باز : در این روش جراح بینی تعدادی برش در داخل بینی و یک برش بسیار کوچک در ناحیه کلوملا ایجاد می نماید.
جراحی بینی بسته : در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی پوست خارجی بینی ایجاد نشده و تمامی برش ها در داخل بینی ایجاد می گردند.
بعد از ایجاد برش ها و اعمال تغییرات لازم، جراح بینی به کمک دستیار یا دستیاران خود پوست را بخیه می زند.

جراحی بینی باز

کدام روش جراحی بینی بهتر است؟
انتخاب هر یک از این روش ها به صلاحدید پزشک و تبحر او بستگی دارد ولی به طور کلی می توان گفت که جراحی بینی باز به دلیل داشتن مزیت های زیر بهتر از جراحی بینی بسته بوده و بیشتر جراحان بینی از این روش برای جراحی بینی استفاده می نمایند:

پیوند زدن بخیه در این روش راحت تر است.
امکان اندازه گیری میلی متری و دقیق تر را فراهم می کند.
در این روش جراح بینی اشراف بهتری بر ساختار بینی داشته و به همین دلیل مشکلات آناتومیک موجود در بینی که نیازمند اصلاح هستند را بهتر تشخیص خواهد داد.
لازم به ذکر است اینجانب به هر دو روش جراحی بینی بسته و باز تسلط داشته و با توجه به صلاحدید خود از یکی از این روش ها برای جراحی کردن بینی استفاده می کنم.