10 آوریل 2020
آوریل 10, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : نیاز به زیبایی در همه افراد، با هر سن و جنسیتی وجود دارد و از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و تناسبات چهره افراد خواهد داشت. ( بهترین جراح بینی کرمان )

به همین دلیل یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی میان مردم، جراحی بینی می باشد.

جراحی بینی گوشتیتفاوت بینی گوشتی و استخوانی
بینی ها از لحاظ میزان ضخامت پوست، به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم شده اند که در زیر به برخی از تفاوت ها و ویژگی های این دو بینی اشاره خواهیم کرد:

بینی های استخوانی دارای پوستی نازک و ساختمان مستحکمی هستند. به همین دلیل ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی زیبایی می باشند.

اما پوست بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی از ضخامت بیشتری برخوردار است و غضروف و ساختمان این بینی ها ضعیف تر می باشد.

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند قادر به انجام انواع جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی هستند؛ این در حالیست که افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند به دلیل ضخامت بالای پوست آنها، کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی نیستند و بهترین نوع جراحی برای این افراد جراحی بینی طبیعی می باشد.

در بینی های گوشتی به دلیل ضخامت بالای پوست آنها، تورم و کبودی بعد از جراحی بیشتر از بینی های استخوانی است، بنابراین ممکن است دوران نقاهت آنها کمی طولانی تر شود.

برگشت پذیری بینی های گوشتی
در گذشته جراحی بینی گوشتی به صورت کاهنده بوده و بعد از گذشت چند سال احتمال برگشت پذیری یا افتاده شدن نوک بینی وجود داشت؛ اما امروزه با گرافت گذاری و تقویت غضروف ها از برگشت پذیری بینی های گوشتی جلوگیری خواهد شد.

انتخاب جراح بینی خوب
انتخاب جراح بینی در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است و چه بسا افرادی که در انتخاب جراح بینی به خوبی تحقیق نکرده اند، دچار عوارض جانبی چون مشکلات تنفسی شده اند و مجبور به انجام جراحی بینی ترمیمی خواهند شد.

همچنین به دلیل اینکه جراحی بینی طبیعی جزو جراحی های ضروری نیست، فرد متقاضی از وقت کافی برای تحقیق درباره جراح بینی خوب برخوردار می باشد.

لازم به ذکر است برای انتخاب جراح بینی ، حتما به مشاهده و بررسی نمونه کار های جراح بپردازید. گاهی ممکن است یک جراح در جراحی بینی های استخوانی نتایج مطلوب و رضایت بخشی کسب نماید اما در جراحی بینی های گوشتی موفق نباشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی
اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی گوشتی ، انتخاب جراح بینی خوب است که همانطور که گفته شد تاثیر مستقیم در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت.
افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید انتظار معقولانه ای از جراح خود داشته باشند.
چنانچه دارای سابقه بیماری یا حساسیت دارویی هستید حتما جراح بینی خود را در جریان بگذارید.
در صورتی که در یکسال گذشته جراحی خاصی انجام داده اید، جراح خود را مطلع سازید.
روز جراحی خانم ها بدون آرایش، زیور آلات و لاک، و آقایان بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی
هر جراحی که با ایجاد برش و تغییر در ساختار یکی از اعضای بدن همراه باشد عوارضی اجتناب ناپذیر را برای فرد به دنبال خواهد داشت که موقتی بوده و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.

بعد از جراحی بینی نیز مقداری تورم در بینی فرد ایجاد خواهد شد که طبیعی بوده و شدت آن در افرادی با بینی گوشتی به مراتب بیشتر از افراد دارای بینی استخوانی خواهد بود.

البه فاکتورهای دیگری همچون ویژگی های بدن هر فرد و میزان ایرادات موجود در بینی نیز بر شدت تورم بروز یافته اثر داشته و همین امر موجب می شود که شدت بینی در یک فرد بیشتر از دیگری باشد.

به دلیل تغییرات و برش هایی که بر روی غضروف ها، پوست و استخوان های بینی در حین جراحی ایجاد می شود بافت های موضع مورد نظر و اطراف آن دچار کوفتگی می شود که همین امر موجب ایجاد تورم در بینی خواهد شد.

دیگر عامل بروز ورم در بینی تجمع مایع میان بافتی است.

راهکارهای کاهش ورم بعد از جراحی بینی گوشتی
با رعایت نکات زیر می توان از تشدید ورم بینی جلوگیری کرده و موجب ایجاد تسریع در روند کاهش آن شد:

تغذیه : یکی از نکاتی که بعد از جراحی بینی گوشتی باید به آن توجه ویژه نمود تغذیه می باشد، به همین منظور:
از خوردن موادغذایی، میوه و سبزیجات سفت بپرهیزید، زیرا اینگونه مواد برای هضم و بلع نیاز به جویدن زیاد دارند. عمل جویدن موجب ایجاد فشار به فک بالا شده و چون فک بالا به بینی متصل است فشار را به بینی منتقل کرده و در نتیجه تورم بینی تشدید می شود.
از آبمیوه های تازه و طبیعی همچون آب آناناس استفاده کرده و مصرف میوه، سبزیجات، ماهی و میگو را به میزان زیاد در رژیم غذایی خود بگنجانید.
خوردن غذاهای پر نمک و پر ادویه را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید.

استفاده از کمپرس آب سرد : استفاده از ژل یخ یا کمپرس سرد در 3 روز ابتدایی بعد از جراحی بینی گوشتی در کاهش سریع تر ورم بینی موثر است.
استفاده از کمپرس گرم: بعد از گذشت 3 روز از جراحی بینی گوشتی بر روی نواحی دارای تورم، کمپرس گرم قرار دهید این کار موجب سریع تر فروکش کردن تورم بینی می شود.
سر را با قرار دادن چندین بالشت در زیر آن بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
در مدت زمان تعیین شده توسط پزشک از چسب بینی استفاده کنید.
از استحمام با آب داغ خودداری نمایید.
چنانچه با وجود گذشت مدت زمان مورد نیاز برای برطرف شدن ورم بینی های گوشتی که بین 6 ماه تا دو سال است مقدار زیادی تورم در بینی باقی مانده باشد پزشک می تواند برای کاهش و رفع تورم بینی در آن کورتون تزریق نماید.

در ذیل می توانید طریقه صحیح چسب زدن بینی که یکی از مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی است را توسط دکتر مسعود رادمان ، جراح بینی کرمان مشاهده نمایید.