12 آوریل 2020
آوریل 12, 2020

جراحی بینی گوشتی

0 دیدگاه

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : بینی به دلیل قرارگیری در مرکز صورت یکی از مهم ترین اجزایی به حساب می آید که تاثیر شگرفی در زیبایی چهره داشته و تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین جهت امروزه افراد بسیاری هستند که علاقمند به انجام جراحی بینی می باشند و قصد برقراری تناسب و تعادل در صورت خود را دارند. در واقع امروزه مردم بیش از پیش به زیبایی صورت خود اهمیت می دهند و به همین دلیل جراحی زیبایی بینی طرفداران بسیاری در همه اقشار مردم با هر سن و جنسیتی به خود اختصاص داده است. ( جراح بینی تهران )

اما برای کسب نتیجه مطلوب و ایده آل از این جراحی ، عوامل مختلفی موثر هستند که این عوامل شامل انتخاب جراح بینی خوب ، نوع بینی و پوست آن می شود.

به طبع مهارت و تجربه جراح ، امری بسیار تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی بوده و هر چه ایشان از مهارت بیشتری برخوردار باشند ، بهتر قادر به فرم دهی بینی بوده و می توانند کلیه ایرادات ظاهری و عملکردی بینی را به بهترین نحو اصلاح نمایند.

همانطور که گفته شد یکی دیگر از مسائلی که بسیار حائز اهمیت است ، نوع بینی و میزان ضخامت پوست آن است که در ادامه به طور کامل به بررسی آن می پردازیم.

انواع بینی
به طور کلی بینی ها از لحاظ میزان ضخامت پوستشان به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم بندی شده اند که این تقسیم بندی در نتیجه عمل و نوع فرم بینی تاثیر گذار می باشد.

بینی گوشتیجراحی بینی گوشتی
همانطور که در بالا گفتیم ، مهم ترین عامل تمایز بینی گوشتی از استخوانی ، میزان ضخامت پوست آن است. در واقع پوست بینی گوشتی از ضخامت بالایی برخوردار بوده و به همین دلیل به افرادی که دارای این نوع بینی هستند توصیه می شود از انجام جراحی بینی فانتزی یا نیمه فانتزی خودداری نمایند ؛ چرا که به دلیل ضخیم بودن پوست بینی تغییرات ایجاد شده و هنر و ظرافت دست جراح بینی چندان قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد به نظر برسد.

در حقیقت بهترین فرم برای بینی گوشتی ، بینی طبیعی است.

در برخی موارد افرادی که از بینی گوشتی برخوردار هستند ، نگران برگشت فرم بینی خود به حالت قبلی می باشند. اما باید گفت که اصلا جای نگرانی نیست چرا که علی رغم گذشته که جراحی های بینی به صورت کاهنده انجام می شد ، امروز از گرافت گذاری و تقویت غضروف استفاده می شود و از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری به عمل می آید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر
افراد بسیاری هستند که از بیهوشی و جراحی واهمه دارند و همواره برای تغییر فرم بینی خود به دنبال روش های متفرقه که بدون برش و جراحی باشد، هستند. جراحی بینی با لیزر یکی از روش هاییست که تبلیغات بسیاری در رابطه با آن به گوش می رسد. اما در این باره باید گفت که این تبلیغات جنبه علمی نداشته و لیزر نمی تواند هیچگونه برشی در استخوان و بافت بینی ایجاد کند. بنابراین به این تبلیغات توجهی نکنید.

در واقع از لیزر می تواند برای از بین بردن جای برش و اسکار حاصل از جراحی بینی استفاده نمود و نه بیشتر.

جراحی بینی استخوانی
بینی های استخوانی از پوست نازک تری برخوردار بوده و ساختمان بینی به دلیل استخوانی بودن ، از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار هستند. بنابراین بینی استخوانی هیچ محدودیتی نداشته و می تواند به انواع مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی بینی استخوانی می توانید به مقاله مرتبط مراجعه فرمایید.

هزینه جراحی بینی گوشتی
هزینه این جراحی به عوامل مختلفی همچون دستمزد جراح و سایر هزینه های جانبی عمل بستگی دارد که پس معاینه توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.