07 مارس 2020
مارس 7, 2020

جراحی بینی

0 دیدگاه

جراحی بینی

اگر دچار مشکل و ایراد ظاهری یا داخلی یا هر دو در بینی خود هستید می توانید به کمک جراحی بینی اقدام به رفع آن ها نمایید. فقط دقت داشته باشید با توجه به حساسیت بالای عمل جراحی بینی حتما نزد بهترین جراح بینی بروید. ( جراح بینی مشهد )

جراحی بینی در صورتی که به قصد زیبایی انجام شود و رفع ایرادات فقط در ظاهر بینی اتفاق بی افتد در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی نامیده می شود اما اگر نیاز به انجام اصلاحات بر روی تیغه بینی ( سپتوم ) وجود داشته باشد و جراحی بینی با هدف درمانی صورت پذیرد ، به آن سپتوپلاستی می گویند.

به هرحال توصیه می شود چنانچه با هدف رفع هر یک از مشکلات مربوط به بینی خود قصد انجام عمل بینی را داشتید برای آن که بتوانید نتیجه دلخواه خود را بدون بروز مشکل در سلامت دستگاه تنفسی بدست آورید ، قبل از هرچیز برای یافتن یک جراح بینی ماهر و با تجربه جستجو و تحقیق کنید.

جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی برای افرادی که بینی آن ها از نوع استخوانی است انجام می گیرد. مشخصه بینی های استخوانی پوست نازک و استخوان قوی بینی می باشد. شایع ترین مشکل این نوع بینی وجود برآمدگی بر روی پل بینی می باشد.

عمل جراحی بینی گوشتی
کسانی که پوست روی بینی آن ها به دلیل ضخامت بافت آن یا به علت وجود غدد چربی از ضخامت بیشتری برخوردار است را بینی گوشتی می گویند. غضروف و استخوان زیر پوست بینی های گوشتی به مراتب ظریف تر می باشد. این ویژگی ها حساسیت جراحی بینی های گوشتی را بیشتر کرده است.

افراد مناسب برای انجام عمل بینی
به طور کل هر شخصی که به سن بلوغ رسیده باشد و بینی او سیر تکاملی خود را گذرانده باشد می تواند برای انجام عمل بینی اقدام نماید. عمل جراحی بینی صرفا از روی نیاز اتفاق نیفتاده و در بسیاری از موارد بخاطر سلیقه و میل شخص به تغییر انجام می پذیرد. چنانچه عمل جراحی بینی فرد متقاضی نزد یک جراح بینی ماهر انجام شود و شامل نتیجه ای موفقیت آمیز باشد تاثیر شگرفی بر روی اعتماد به نفس وی می گذارد.

در ادامه افرادی که نیاز به اقدام برای جراحی بینی خود دارند را معرفی می کنیم:
کسانی که به صورت ارثی یا در اثر تصادف و ضربه دچار قوز بینی یا کج شدگی در بینی خود شده اند.
افرادی که بینی آن ها بزرگ است یا حتی در صورتی که سایز سوراخ های بینی بیش از حد نرمال بزرگ باشد.
اشخاصی که دارای پولیپ یا انحراف بینی هستند.
چنانچه نوک بینی شخص بیش از حد پهن بوده یا دچار افتادگی نوک بینی باشد.
موضوعی که باید حتما به آن توجه داشته باشید این است که در ذهن خود تصورات غلط و توقعات دور از واقعیت را به وجود نیاورید تا بتوانید نسبت به نتیجه کار یک دید واقعی داشته باشید.

توصیه می شود در جلسات مشاوره با جراح بینی درباره تغییرات لازم بر روی بینی خود کاملا صحبت نمایید.