10 فوریه 2020
فوریه 10, 2020

لیپوماتیک

0 دیدگاه

لیپوماتیک

لیپوماتیک ، یکی از روش های لاغری موضعی بوده که به علت دقت بالا و ایمنی زیاد از سوی سازمان FDA به تایید رسیده است. پزشک در این روش بدون ایجاد برش های جراحی ، چربی های اضافی ناحیه مورد نظر را از بین می برد. ( دکتر سید مهدی موسوی زاده )

عمل لیيپوماتيک صرفا جهت تناسب اندام و کاهش سایز می باشد و هرگز نباید از آن توقع کاهش وزن را داشت ، لذا افرادی که دچار چاقی موضعی در برخی نقاط بدن خود همچون شکم ، باسن ، نواحی داخلی ران و زانو ، بازو ، غبغب و غیره هستند و از طریق ورزش و رژیم غذایی ، موفق به حذف آن ها نشده اند می توانند با انجام عمل لیيپوماتيک به خواسته خود دست یابند.

عمل لیپوماتیک

این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در این عمل ، سلول های چربی از نقاطی که به آن متصل هستند بدون کوچکترین آسیب یا تخریبی جدا می شوند.

بنابراین می توان اذعان داشت که در عمل پیکرتراشی یا لیپوماتیک ، چربی های موضعی از زیر پوست به نحوی کاملا سالم خارج می شوند.

در نتیجه امکان استفاده مجدد از چربی های به دست آمده در عمل لیپوماتیک وجود دارد ؛ به نحوی که می توان از آن ها برای حجیم سازی برخی اندام های صورت و بدن همچون گونه ، لب ، سینه ، باسن و غیره استفاده نمود.

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک

لازم به ذکر است که در عمل لیپوماتیک به دلیل عدم نیاز به بستری شدن ، فرد بلافاصله پس از عمل ترخیص خواهد شد.
در دوران نقاهت عمل لیيپوماتيک بروز درد ، امری طبیعی است و جای نگرانی ندارد. شما می توانید در راستای کاهش درد ناشی از عمل با کسب اجازه از پزشک معالج خود ، از داروهای مسکن استفاده نمایید.
بعد از این عمل به منظور جمع شدن بهتر پوست ، گن مخصوصی تجویز می شود که باید تا زمان درخواست شده توسط پزشک به طور مداوم ( به جز زمان استحمام ) حتما از آن استفاده کنید.
تورم و ترشح خونابه در این عمل نسبت به سایر روش های پیکرتراشی ، بسیار کمتر است و بروز آن در روزهای ابتدایی پس از عمل ، مسئله ای عادی است و به تدریج و پس از چند روز به کلی مرتفع خواهد شد.
مصرف سیگار و الکل در دوران نقاهت عمل لیيپوماتيک ، ممنوع می باشد ؛ زیرا در تورم ناشی از عمل ، اثر سوء گذاشته و موجب تشدید آن می شوند.
از استراحت مطلق در دوره نقاهت عمل لیيپوماتيک ، بپرهیزید ؛ چرا که بی تحرکی سبب لخته شدن خون در پاها می شود. از این رو سعی کنید به آهستگی در منزل راه بروید و به این ترتیب علاوه بر جلوگیری از لخته شدن خون ، به تسریع فرآیند خروج خونابه ها نیز کمک نمایید.
جهت پیشگیری از وارد آمدن فشار به موضع عمل شده ، به هیچ وجه بر روی آن ناحیه نخوابید ، به عنوان مثال چنانچه عمل لیپوماتیک را در ناحیه شکم انجام داده اید می بایست تا مدتی از خوابیدن بر روش شکم خودداری نموده و به صورت طاقباز بخوابید.

آیا نتیجه لیپوماتیک بازگشت پذیر است ؟

توجه داشته باشید که در عمل لیپوماتیک ، تمام سلول های چربی در موضع مورد نظر از بین نمی روند ، لذا توانایی جذب مجدد چربی در آن نواحی وجود دارد.

بنابراین در پاسخ به این پرسش باید گفت که چنانچه فرد پس از عمل لیپوماتیک از رژیم غذایی سالمی تبعیت کند و وزن خود را کنترل نماید ؛ قطعا نتیجه این عمل ، دائمی خواهد بود و در غیر این صورت احتمال دارد ناحیه مورد نظر مجددا چربی های اضافی را به خود جذب نماید.