07 مارس 2020
مارس 7, 2020

واژینوپلاستی

0 دیدگاه

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی ( عمل تنگ کردن واژن ) ، یکی از جراحی های زیبایی واژن می باشد که به منظور تنگ کردن واژن ، ترمیم پرده بکارت ، تقویت نقطه g  ، سفت کردن عضلات واژن و غیره انجام می شود اما در بین این موارد تنگ کردن واژن شایع تر از بقیه می  باشد و در بین بانوان بسیار پرطرفدار است. ( لابیاپلاستی )

گشاده شدن واژن ، دلایل متفاوتی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از :

افزایش سن
زایمان های متعدد
کاهش کلاژن
کاهش وزن زیاد

در صورت رخ داد موارد بالا عضلات و دیواره واژن ، قدرت و کنترل خود را از دست داده و این فرایند منجر به افزایش قطر داخلی واژن می شود که در نتیجه گشاد شدن واژن ، را به همراه دارد.

گشاد شدن واژن ، باعث بروز مواردی هم چون کاهش لذت جنسی ، بی اختیاری در دفع ادرار ، کاهش اعتماد به نفس و غیره در بانوان می شود.

واژینوپلاستی ، هم چنین به منظور رفع مشکلات مادرزادی دختران هم چون وجود مشکل در ادرار ، مشکل در فعالیت جنسی و غیره نیز انجام می شود.

همه افراد در سنین متفاوت به شرط قرارگیری در سلامت کامل جسمی و روحی می توانند جراحی واژینوپلاستی یا عمل تنگ کردن واژن ، را انجام دهند.

عمل واژینوپلاستی چیست ؟

واژینوپلاستی ، تحت بی هوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می گیرد در طی این جراحی ، جراح اقدام به نزدیک کردن عضلات و برداشتن پوست های اضافی و شل واژن می کند .

جراح ، برش های مورد نیاز در جراحی تنگ کردن واژن ، را در نواحی ایجاد می کند که کمترین دید را داشته باشند.

مدت زمان انجام جراحی واژینوپلاستی ، بسته به روش جراحی ، میزان گشادی واژن و غیره متغیر است ؛ اما معمولا به 1 الی 2 ساعت زمان بستگی دارد.

واژینوپلاستی با لیزر

برش های مورد نیاز در جراحی واژينوپلاستی ، با استفاده از لیزر یا چاقو جراحی ایجاد می شوند و با توجه به نیاز بیماران بهترین روش توسط جراح انتخاب می گردد.

عوارض جراحی واژینوپلاستی

در حالت کلی جراحی واژينوپلاستی ، یا تنگ کردن واژن در دسته جراحی های ایمن و کم خطر قرار می گیرد و باعث به وجود آمدن مشکلات متفاوتی در بیماران نمی شود اما در موارد بسیار نادر ممکن است عوارضی هم چون عفونت ، خونریزی ، ایجاد لخته خون و غیره بعد از انجام واژينوپلاستی بیماران را دچار مشکل کند.

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی
بانوانی که جراحی واژينوپلاستی
، انجام داده اند باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنند.
بانوان بعد از عمل واژينوپلاستی ، تا مدتی باید از انجام رابطه جنسی دوری کنند.
مصرف داروهایی که جراح برای بیماران تجویز کرده است ضروری می باشد ، در مصرف آن ها دقت کنید.