10 فوریه 2020
فوریه 10, 2020

پی آر پی پوست

0 دیدگاه

پی آر پی پوست

پی آر پی پوست : در حال حاضر و با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی و همینطور بکارگیری فناوری های نوین در حوزه پزشکی ، راه های مختلف و البته کارآمدی به منظور جوانسازی پوست ارائه گردیده است. ( دکتر شهاب زارع )

از این رو هر فردی در راستای رفع علائم پیری و بازگرداندن شادابی و جوانی به چهره خود ؛ می تواند متناسب با نیاز خویش ، یکی از این روش های جوانسازی را برگزیند.

پي آر پي پوست ( PRP ) ؛ یکی از موثرترین و بهترین روش های جوانسازی پوست است که به کمک ابزارهای پیشرفته ، سبب تحریک سلول های بنیادی شده و به این ترتیب منجر به بازسازی ، احیاء و بازگشت جوانی و زیبایی به چهره می شود.

کابرد پی آر پی پوست

به طور کلی ، پی آر پی موارد استفاده بسیاری دارد که برخی از رایج ترین آن ها عبارتند از :

درمان خطوط اخم و لبخند
ترمیم جای زخم و سوختگی
تسریع فرآیند ترمیم زخم های وسیع
رفع اسکار ناشی از جوش و آبله مرغان
رفع چین و چروک های ناشی از افزایش سن
برطرف نمودن گودی ، پف و تیرگی های زیر چشم

پی آر پی پوست صورت

امروزه روش پی آر پی ؛ بهترین روش ، جهت رفع چین و چروک و لک های پوستی می باشد.

مبنای کار روش پی آر پی ؛ استفاده از سلول های پلاکت می باشد ، از این رو به آن ، پلاکت درمانی نیز گفته می شود.

توجه داشته باشید که در این روش ، پلاکت های مورد نیاز از بدن خود فرد تهیه شده و پس از تغلیظ شدن در دستگاه های مخصوص ؛ توسط پزشک به نواحی آسیب دیده پوست ، تزریق می گردند.

پی آر پی پوست بدن

هرگاه صحبت از پي آر پي پوست به میان می آید ، همه افراد این طور تصور می کنند که روش پی آر پی فقط اختصاص به پوست صورت دارد.

در این جا باید گفت که روش پی آر پی برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی در اندام های بدن نظیر ترک ها و لکه های پوستی که در اثر نوسانات وزن یا بارداری و غیره پدید آمده اند ، نیز کاربرد موثری دارد.

نحوه انجام پی آر پی پوست

در ابتدا باید وضعیت سلامت جسمی فرد ، توسط پزشک متخصص بررسی شود.

سپس چنانچه فرد برای انجام این روش جوانسازی مورد تایید قرار گرفت ، در صورت صلاحدید پزشک می بایست تحت بی حسی موضعی قرار گیرد.

در این مرحله ، خون مورد نیاز که معمولا 35 الی 45 میلی لیتر است از فرد گرفته شده و داخل کیت های مخصوص پی آر پی قرار داده می شود و در آن جا با مواد ضد انعقاد مخلوط می گردد.

در مرحله بعد ؛ جهت تفکیک سلول های خونی و قرارگیری پلاکت ها در بالاترین سطح ، بایستی این کیت ها در دستگاه سانتریفیوژ قرارداده شوند.

در نهایت ، پزشک به وسیله سرنگ هایی نازک و ظریف اقدام به برداشتن پلاکت های آماده شده ، نموده و آن ها را از طریق تزریق داخل جلدی به ناحیه مورد نظر ؛ تزریق می نماید.

هزینه پی آر پی پوست

هزینه پی آر پی ؛ نیز مانند سایر روش های جوانسازی و زیبایی متأثر از پارامترهای متعددی است.

همچنین کیت های پی آر پی ، متنوع می باشد و قیمت های متفاوتی دارد که در هزینه نهایی پی آر پی تاثیرگذار است.

بنابراین افراد جهت اطلاع از هزینه آن باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند تا پس از انجام بررسی ها و معاینات لازم توسط ایشان ، از هزینه دقیق پي آر پي پوست ، مطلع گردند.