به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از اجرای نمایش «مردمان خشمگین» به کارگردانی ایرج افشاری‌اصل شامگاه روز یکشنبه بیست و هفتم فروردین با حضور تعدادی از هنرمندان شناخته شده تئاتر کشورمان از جمله قطب‌الدین صادقی، آتش تقی‌پور، مهدی زمین‌پرداز، ناصر عاشوری و ناصر آویژه در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.

ایرج افشاری‌اصل کارگردان نمایش «مردمان خشمگین» پس از پایان اولین اجرای این اثر نمایشی ضمن قدردانی از حضور تماشاگران و هنرمندانی که در این اجرا حضور پیدا کردند، توضیح داد: امشب می‌خواهم از هنرمندی صحبت کنم که اعتقاد دارم در کنار نام‌های بزرگی چون حمید سمندریان، علی رفیعی و بهرام بیضایی برای نسل من از ارکان اصلی تئاتر ایران محسوب می‌شود.

او ادامه داد: نسل من از هنرمندانی چون قطب‌الدین صادقی همواره آموخته و می‌آموزد، او به ما یاد داد که حتی در سخت‌ترین شرایط هم فقط کار کنیم. او بر این باور است که فقط حضور در صحنه چاره‌ساز است و امشب بسیار خوشحالیم که چنین هنرمند ارزنده‌ای شاهد به صحنه رفتن اجرای تعدادی از شاگردانش است. من با اجازه از تماشاگران و گروه، اجرای اول نمایش «مردمان خشمگین» را به دکتر قطب‌الدین صادقی، قطب تئاتر ایران تقدیم می‌کنم.

قطب‌الدین صادقی هم ضمن قدردانی از گروه اجرایی نمایش «مردمان خشمگین» بیان کرد: من خودم را شایسته این توصیف ها نمی‌دانم، چرا که من وظیفه‌ام را انجام داده‌ام. اما خوشحالم که ایرج افشاری‌اصل این گروه جدی را دور هم جمع کرد و شب جذابی را برای ما فراهم آورد. من از او به دلیل انتخاب نمایشنامه هم قدردانی می‌کنم. چون اعتقاد راسخ دارم جست‌وجو حقیقت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه مدنی است. جامعه‌ای که در پی کشف حقیقت نباشد، جامعه‌ای مرده است. اساسا یکی از ویژگی های جامعه نوین و پویا این است که خودآگاهی بر ناخودآگاهی‌اش چیره باشد.

ایرج افشاری‌اصل کارگردان نمایش «مردمان خشمگین» : امشب می‌خواهم از هنرمندی صحبت کنم که اعتقاد دارم در کنار نام‌های بزرگی چون حمید سمندریان، علی رفیعی و بهرام بیضایی برای نسل من از ارکان اصلی تئاتر ایران محسوب می‌شود

او افزود: ما هر کاری می‌کنیم فقط به خاطر این است که می‌خواهیم با خودآگاهی، ناخودآگاهی را کنترل کنیم. پس هرقدر ما بتوانیم این رویکرد را در خودمان تقویت کنیم و بکوشیم تا به حقیقت دست پیدا کنیم، انسانی‌تر زندگی کرده‌ایم و می‌توانیم ببالیم در دنیایی هستیم که انسان هنوز با همه ارزش‌هایش وجود داشته و زندگی کرده است. امشب نیز تماشای این نمایش برایم لذت‌بخش بود چون جست‌وجوی حقیقت همیشه من را به هیجان می‌آورد.

نمایش «مردمان خشمگین» به نویسندگی رجینا لدرز، کارگردانی ایرج افشاری‌اصل و بازی علیرضا جلالی‌تبار، آرزو افشار، بهرام سروری‌نژاد، محسن افشار، سیاوش جامع، زری کریمی، کاظم برزگر، امیر عدل‌پرور، امیر موسوی، علی نکته‌سنج، سمیرا سهرابی، سینا صبحی، ایلیار افشاری اصل و پارمیدا افشار ساعت ۲۰:۳۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان در تالار چهارسو تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: نوجوانی محکوم به اعدام شده است. اعضای هیئت منصفه منتخب مردم پرونده را دوباره مورد بررسی قرار می‌دهند تا بلکه بتوانند این نوجوان را از مرگ نجات دهند.

بهرام سروری‌نژاد (مشاور کارگردان)، جاودان زرین (دستیار کارگردان)، یاسین زابلی (آهنگساز)، ماندانا منظری (طراح صحنه و لباس)، پوریا فرزانه پور (طراح پوستر و بروشور)، سیاوش جامع (مشاور تولید)، سینا صبحی (مدیر صحنه)، تینا بهنورد (عکاس)، جواد قره‌چشمه (کارگردان تولیدات رسانه‌ای)، سهیل جمشیدی (تبلیغات رسانه‌ای)، ایرج افشاری‌اصل (طراح نور و طراح گریم)، میثم خانکی (نورپرداز)، حمید خرم طوسی (صدابردار)، وحید ایمانی و ماندانا منظری (مجریان گریم)، علیرضا تاجیک و الهام جاوید (عوامل اجرایی صحنه)، محمدحسین نادری (مدیرتدارکات)، ایلیار افشاری‌اصل (مشاور مترجم)، علی نکته‌سنج (مجری طرح) نیز دیگر عوامل اجرایی نمایش «مردمان خشمگین» را تشکیل می‌دهند.

۵۷۵۷

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *